Wsparcie świętego Michała Archanioła w duchowej walce

O co można prosić Archanioła Michała?

W obecnych czasach, gdy ludzie są zalewani niezliczoną ilością negatywnych informacji płynących z mass mediów, gdy mnożą się sprzeczne ideologie, a świat przyspiesza w pędzie o rzeczy materialne, trudno jest zachować spokój duszy. Problemów oraz wątpliwości przybywa, natomiast złe, negatywne myśli zajmują umysł wielu osobom, siejąc panikę i lęk. Wówczas pomocne okazuje się zwrócenie się do archaniołów, którzy wspierają w podejmowaniu codziennej walki duchowej.

Niezwykle skutecznym w takiej walce archaniołem okazuje się święty Michał, czczony przez wyznawców religii chrześcijańskiej, judaistycznej, a także islamu. W ikonografii przedstawia się go najczęściej w zbroi rycerskiej z koroną na głowie oraz z ogromnym mieczem w ręku, skierowanym na pokonanego przez siebie węża. Zachęcamy do poznania postaci św. Michała Archanioła pomagającego w najtrudniejszych ludzkich problemach, niestrudzonego wojownika wszechczasów, obrońcę każdej duszy.  

Kim jest święty Michał Archanioł?

Warto zdać sobie sprawę, kim tak naprawdę jest święty Michał Archanioł. Według Pisma Świętego to ten, który został wodzem zastępów anielskich i strącił Lucyfera z Nieba na ziemię. Zgodnie z wiarą katolicką, Michał Archanioł jako pierwszy stanął po stronie Boga, gdy w Niebie nastąpił bunt. W nagrodę został wywyższony przez Ojca Wszechmogącego.

W czym obecnie św. Michał Archanioł pomaga ludziom? Współcześnie stał się obrońcą najsłabszych, bezbronnych i bezradnych osób. Każdy, kto zwróci się w modlitwie do niego, otrzyma wsparcie. Czasami wystarczy kilka słów powiedzianych od serca, a On przyjdzie z opieką. To wierny, oddany Bogu i ludziom powiernik problemów, który zawsze wspiera wszystkich w podejmowanej walce duchowej ze złem.

O co można prosić Archanioła Michała i w jaki sposób?

Dla osób szukających pomocy w najtrudniejszych chwilach zwątpienia, zarówno podczas codziennej duchowej walki, jak i w sytuacjach pojawiającego się kryzysu, skutecznym sposobem okazuje się modlitwa do świętego Michała Archanioła. Wielu znanych rekolekcjonistów, egzorcystów i kapłanów Kościoła Katolickiego wskazuje na potężną moc każdej odmówionej modlitwy.

Niezwykle skuteczna okazuje się modlitwa do Michała Archanioła o ochronę przed napaścią złego ducha i wszelkimi pokusami czyhającymi we współczesnym świecie. Ponadto święty Michał Archanioł pomaga wyprosić u Boga łaskę nawrócenia grzeszników, którzy tego nawrócenia nie chcą. Dlatego warto zwracać się do niego z każdą prośbą o dowolnej porze dnia i nocy, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Wiele osób potwierdza w licznych świadectwach, że w momencie, gdy szczerze i z zaufaniem modlili się do św. Michała Archanioła, pomagał im przezwyciężyć najtrudniejsze przeciwności w życiu.

W Piśmie Świętym Michał Archanioł  przedstawiany jest jako niebieski egzorcysta, opiekun ludu Bożego, który poskramia wszelkie zło; jako niepokonany hetman i wojownik walczący z mocami ciemności. Dlatego prośby zwrócone do Michała Archanioła o ochronę przed napaścią złego również pomagają uwolnić się od zasadzek i wszelkich sideł zastawianych przez nieprzyjaciela. Tradycja Kościoła Katolickiego mówi, że wprowadza on do Nieba dusze ludzi, którzy do niego się modlili, a na sądzie ostatecznym broni swoich czcicieli i stanowi ochłodę dla dusz czyśćcowych. Z tego względu wiele osób prosi Michała Archanioła o pomoc dla zmarłych, konających oraz ciężko chorych.

Bransoletka z modlitwą do Michała Archanioła – pomysł na prezent

Dla osób, które pragną pozostać w stałym kontakcie ze świętym Michałem oraz w sposób szczególny oddać mu cześć, polecamy bransoletkę z modlitwą do Michała Archanioła, która będzie przypominała im o stałej trosce boskiego opiekuna. Warto również podarować taką ozdobę osobie bliskiej na urodziny, imieniny lub święta Bożego Narodzenia. To świetny pomysł na upominek dla dziecka z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej lub dla pary nowożeńców na ślub. Wygrawerowana na opasce modlitwa odmawiana codziennie pomoże znaleźć pokój dla duszy, o który niekiedy dziś bardzo trudno.