Propozycje prezentów na Dzień Ojca

religijny prezent dla taty

Każdego dnia powinniśmy obdarowywać swoich bliskich dowodami miłości, ale Dzień Ojca to doskonała okazja, aby wyróżnić wyjątkową w naszym życiu osobę – tatę. 23 czerwca, kiedy obchodzi swoje święto, warto wręczyć mu upominek, który pokaże naszą wdzięczność. Stanie się symbolem szacunku, którym darzymy rodzica, nauczyciela i opiekuna. Jaki podarunek sprawdzi się w tej roli najlepiej? Bardziej odpowiedni będzie oryginalny, czy może klasyczny, elegancki prezent dla taty? Coś osobistego czy praktycznego?

Wyjątkowy prezent na Dzień Ojca

Ojciec to dla dziecka postać jedyna w swoim rodzaju. Bohater i obrońca, który niczym Anioł Stróż troszczy się o potomka bez względu na to, gdzie ten się znajduje oraz ile ma lat. Nawet gdy dorośnie, wie, że jego tata zawsze będzie trwał przy nim myślami. Odgrywa rolę niegasnącego źródła wsparcia, na które można liczyć w każdym momencie.

Jak opisać przepełniające nas emocje i podziękować za lata poświęcenia, trudy wychowania oraz wielką miłość, odczuwaną od urodzenia? Jeśli ojciec to osoba wierząca, trudno o bardziej dobitne potwierdzenie łączącej z nim więzi niż figura anioła. Może to być rzeźba, malowidło lub witraż, dzieło zarówno bogato zdobione, jak i skromne. Niezależnie od formy, tata bez najmniejszych trudności zrozumie przekaz.

Chrześcijańskie prezenty dla taty

Ojciec, który jest praktykującym katolikiem, z pewnością ucieszy się, gdy otrzyma upominek bezpośrednio nawiązujący do religii, nawet gdy to drobiazg typu brelok do powieszenia w aucie. Jeśli będzie przedstawiać św. Krzysztofa, patrona kierowców, sprawi, że tata poczuje się chroniony podczas podróży. Jako prezent na Dzień Ojca sprawdzi się również pięknie wydany egzemplarz Biblii oraz różaniec. Można postawić na wersję klasyczną albo w postaci bransoletki, która umożliwi mu pogłębienie prywatnych rozmów ze Stwórcą.

Wspomniana bransoletka dla taty katolika to świetny pomysł. Różnorodność tego rodzaju biżuterii pozwala na łatwe wybranie modelu, który spełni swoje zadanie, a jednocześnie wpasuje się w gust obdarowanego. W szerokiej gamie bransoletek znajdzie się m.in. opcja dla miłośników gustownych, a przy tym skromnych ozdób ze skóry. Nie brak też wariantów dla amatorów prostoty (wykonanych np. ze sznurka jubilerskiego) czy przypominających koronę cierniową. Jeśli zdecydujemy się na bransoletkę z wygrawerowanym tekstem modlitwy, pokażemy przyszłemu właścicielowi, że szanujemy jego potrzebę codziennego kontaktu z Bogiem.

Nietuzinkowy czy elegancki prezent dla taty?

Dzieci osób wierzących mają duży wybór, jeśli chodzi o chrześcijańskie prezenty, począwszy od biżuterii katolickiej, przez dekoracje do domu, a skończywszy na przedmiotach, które jeszcze bardziej umocnią wiarę i przysłużą się rozwojowi duchowemu (np. Pismo Święte). Można także postanowić, że obdaruje się tatę czymś, o czym od dawna marzy, ale sam by sobie tego nie kupił. Nie ma znaczenia, czy to przejazd samochodem wyścigowym po torze, nowe felgi, czy może elegancki zegarek. Najważniejsze, że będzie to podarunek od serca, wręczony z miłością.