Propozycje prezentów na Dzień Kobiet

bransoletka z aniołkiem

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto obchodzone od wielu lat. Nie zawsze miało tak sympatyczny charakter, obecnie jednak jest wspaniałą okazją do uhonorowania kogoś bliskiego wyjątkowym prezentem, który wyrazi naszą miłość, uznanie lub sympatię. Upominek można wręczyć żonie, mamie, siostrze lub babci, a także przyjaciółce czy koleżance. Każda osoba z pewnością poczuje się doceniona, kiedy spotka ją tak miły gest. Co sprawdzi się w roli podarunku? Cokolwiek, co sprawi danej kobiecie radość. Może być to bombonierka, jeśli kocha słodycze. W przypadku miłośniczki czytania świetnie sprawdzi się bon do księgarni. Sesja zdjęciowa albo bukiet ulubionych kwiatów także stanowią ciekawą propozycję. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia – i, rzecz jasna, znajomość gustu obdarowywanej.

Co na Dzień Kobiet – upominek praktyczny czy romantyczny?

Jeśli zastanawiamy się, co ósmego marca podarować bliskiej osobie, najlepiej poznać jej preferencje. Dzięki temu wybór odpowiedniego upominku stanie się łatwy, a my zyskamy gwarancję, że drobiazg okaże się strzałem w dziesiątkę. Chcąc kupić prezent dla kobiety, która uwielbia zwiedzać świat, świetny pomysł stanowi voucher na city break w sprawdzonym biurze podróży. Pasjonatka eksperymentów kulinarnych ucieszy się z wielofunkcyjnego blendera, spersonalizowanego fartuszka lub deski do krojenia o fantazyjnym kształcie. Amatorce muzyki można wręczyć bilet na koncert ulubionego zespołu, a fance spędzania czasu przy planszówkach najnowszą grę.

W sieci natrafimy na mnóstwo inspiracji i podpowiedzi zarówno na prezent na Dzień Kobiet, jak i pozostałe okazje. Podarunki niekoniecznie muszą mieć wysoką cenę – liczy się sam gest. Uśmiech na twarzy ukochanej wywoła choćby magnez na lodówkę z napisem, którego znacznie zrozumie tylko ona, kubek ze wspólnym zdjęciem czy zestaw kosmetyków.

Czy biżuteria na Dzień Kobiet to dobry pomysł?

Jedno z pierwszych miejsc na liście wymarzonych upominków od dawna zajmuje biżuteria. Najczęściej wręczana z okazji urodzin, ważnej rocznicy lub na Walentynki, perfekcyjnie zdaje egzamin również jako prezent na Dzień Kobiet. Uwielbiają ją praktycznie wszystkie panie, a różnorodność wzorów i modeli sprawia, że z oferty sklepów jubilerskich bez problemu wybierze się coś, co spodoba się wybrance.

Jeśli bliska naszemu sercu kobieta to katoliczka, z pewnością mile zaskoczy ją biżuteria z religijnym akcentem, np. subtelne kolczyki z krzyżykami albo bransoletka z medalikiem. Zwolenniczki klasyki i minimalizmu będą zadowolone z upominku w postaci cieniutkiego łańcuszka z aniołkiem. Z kolei panie preferujące bardziej okazałe ozdoby docenią kolorowe i błyszczące bransoletki z kryształkami Swarovskiego.

Wręczając bliskiej osobie biżuterię katolicką, poza dowodem sympatii, podziwu lub miłości dajemy jej potwierdzenie, że szanujemy wyznawane przez nią wartości.

Prezent na Dzień Kobiet – od serca dla pamięci

Płyta lub książka z autografem, lot balonem, masaż w salonie lub romantyczna kolacja w restauracji – wybierając prezent dla kobiety, która wiele dla nas znaczy, przykładamy wszelkich starań, aby ją zadowolić. Każdy pretekst jest dobry, aby uszczęśliwić ukochaną osobę. Bez względu na to, czy w kalendarzu widnieje 8 marca, czy jakikolwiek inny dzień, warto o tym pamiętać.