Propozycje na prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej i chrzestnego

Prezent od chrzestnej i chrzestnego to wyjątkowa pamiątka na lata.

Pierwsza Komunia Święta to bardzo szczególne wydarzenie w życiu każdego dziecka oraz jego bliskich. To moment, w którym po raz pierwszy młody katolik przyjmuje Pana Jezusa do swojego serca, jednocząc się z Nim w czasie Eucharystii. Dla rodziców chrzestnych dzień Pierwszej Komunii Świętej ich chrześniaka to wyjątkowy moment. To również okazja podarowania wyjątkowych prezentów, które staną się niepowtarzalną pamiątką.

Powszechnie przyjął się błędny zwyczaj, że prezent komunijny dla chrześniaka, powinien być drogi i nowoczesny.  Wśród podarunków od rodziców chrzestnych znajdują się tablety, smartfony, laptopy, rowery, konsole do gier, hulajnogi, a także pieniądze. Jednak nie o to tu chodzi – zdecydowanie bardziej liczy się gest. Ten dzień ma wymiar religijny, dlatego prezenty oraz pamiątki również powinny mieć taki charakter.

Współcześnie rodzice chrzestni chłopców zmagają się z niemałym wyzwaniem, jeśli chodzi o wybór komunijnego upominku. Wielu chłopców pragnie otrzymać wymarzony sprzęt elektroniczny, aby pochwalić się nim przed kolegami. Jednak można i tu znaleźć pewien kompromis w postaci podarowania pewnej sumy pieniędzy oraz zakupu prezentu religijnego lub wspólnego zrzucenia się przez gości na wymarzony laptop dla dziecka.

Pośród prezentów komunijnych dla chrześniaka, mogą się znaleźć bogato ilustrowane komiksy, albumy o tematyce religijnej, gry chrześcijańskie zarówno planszowe, jak i komputerowe, odzież z napisami oraz z nadrukami religijnymi, a także rozmaite zestawy gadżetów z motywami chrześcijańskimi.

Wśród prezentów na komunię dla chłopca od chrzestnej lub od chrzestnego można znaleźć również unikalne ręcznie malowane ikony z wizerunkiem świętych, Anioła Stróża lub Archanioła Michała zamawiane u lokalnych artystów. Ponadto wśród podarunków dla chrześniaka może znaleźć się chrześcijańska biżuteria wykonana ze srebra, złota lub z kamieni szlachetnych. Unikatowe różańce na szyję, łańcuszki religijne z medalikami, z krzyżykiem, a także bransoletki będą nie tylko nietuzinkowym prezentem, lecz również trwałą pamiątką na wiele lat.

Pamiątka komunijna od matki chrzestnej i ojca chrzestnego

Wśród prezentów komunijnych nie może zabraknąć spersonalizowanych pamiątek, pozwalających na przywołanie wspomnień z tego szczególnego dnia. Tego typu pamiątka komunijna od ojca chrzestnego oraz od matki chrzestnej to unikalny i piękny upominek na długie lata. Ciekawym i oryginalnym pomysłem są posrebrzane lub pozłacane tabliczki z wizerunkiem aniołów, świętej rodziny, Jezusa, Maryi, kielicha z hostią. Na ich odwrocie można umieścić grawer z imieniem dziecka, treścią życzeń oraz datą i miejscem przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Wśród pamiątek komunijnych od matki chrzestnej oraz od ojca chrzestnego może się znaleźć ilustrowane Pismo Święte z dedykacją dla dziecka, szklane serce z grawerem, szkatułka na cenne przedmioty, pozytywka z pojazdem lub z piłką, a także spersonalizowane sztućce.

Reasumując, wśród prezentów i pamiątek komunijnych od ojca chrzestnego oraz matki chrzestnej powinny znaleźć się trwałe upominki o charakterze religijnym, przypominające o tym wyjątkowym wydarzeniu.