Prezenty komunijne: medalik z Matką Boską, złoty łańcuszek z krzyżykiem, czyli biżuteria na komunię

złote kolczyki na komunię | Boskabijoux.pl

Pierwsza komunia to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka, dzień, w którym po raz pierwszy w pełni uczestniczy w Mszy Świętej oraz przyjmuje Eucharystię. Tej pięknej chwili często towarzyszy przyjęcie komunijne w gronie najbliższych oraz gustowne upominki. Zaproszeni na tę uroczystość nierzadko mają problem, co sprezentować dziecku przyjmującemu sakrament. W dobrym guście jest, gdy prezent na pierwszą komunię ma wymiar symboliczny i nawiązuje do wiary, dlatego też w roli upominku przy tej okazji pięknie sprawdza się biżuteria komunijna.

Biżuteria na komunię – pamiątka wyjątkowej chwili

Złoty łańcuszek czy medalik komunijny, czyli biżuteria podarowana dziecku z okazji pierwszej Komunii Świętej, to nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim niezwykła, symboliczna pamiątka tego niepowtarzalnego dnia. W przeciwieństwie do zabawek czy drogich sprzętów elektronicznych będzie towarzyszyła młodemu Chrześcijaninowi przez wiele lat, często jeszcze w dorosłym życiu. Złoty łańcuszek na komunię, złote kolczyki albo medalik z Matką Boską zapakowane w ozdobne pudełko, nierzadko wzbogacone o pamiątkową inskrypcję lub grawer to elegancki podarunek, który sprawi dziecku wiele radości.

Prezenty komunijne – ciekawe inspiracje

Klasyczny łańcuszek ze złota, medalik na komunię z wizerunkiem Matki Boskiej czy złoty krzyżyk można zaliczyć w poczet najbardziej klasycznych i powszechnych upominków komunijnych. Jeśli jednak zechcemy wyjść poza nie, znajdziemy wiele interesujących, niebanalnych oraz niezwykle pięknych przedmiotów. Ciekawą opcją może być naszyjnik w formie różańca z krzyżykiem i medalikiem z Matką Boską. Dzięki regulowanemu zapięciu ten gustowny element biżuterii rośnie razem z dzieckiem, a do tego dostępny jest w kolorze niebieskim i różowym, więc świetnie sprawdzi się jako prezent komunijny dla chłopca i dla dziewczynki. Postać naszyjnika sprawia, że dziecko może nosić różaniec przy sobie bez obaw, że go zgubi. Inną nieszablonową wersją tego produktu jest bransoletka na rękę z dziesiątką różańca. Dzięki praktycznej formie młody człowiek może sięgać po różaniec zawsze, gdy zapragnie się pomodlić.

Biżuteria komunijna dla dziewczynki i chłopca

Dziewczynkom przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej z pewnością przypadną do gustu urocze kolczyki. Złote lub srebrne ozdoby do uszu cieszą się wśród kupujących dużym zainteresowaniem, ponieważ są bardzo uniwersalne. Osobom, które pragną nabyć kolczyki nawiązujące symboliką do wiary i podniosłości tego wyjątkowego dnia, do gustu bez wątpienia przypadną pozłacane kolczyki wkrętki w kształcie aniołków. Są niezwykle subtelne i dziewczęce, idealnie komponują się z atmosferą Pierwszej Komunii. W przypadku chłopców wybór biżuterii komunijnej jest nieco ograniczony, niemniej bez problemu znajdzie się ładną pamiątkę. Może nią zostać skromna, symboliczna bransoletka ze znakiem ryby na sznureczku.

Różaniec na komunię

Prezent z okazji pierwszej komunii świętej może przybrać również formę eleganckiego różańca, który będzie towarzyszył dzieciom w codziennej modlitwie. W tym przypadku warto postawić na klasykę i wybrać misternie wykonany srebrny różaniec ze szklanymi ziarenkami lub zdecydować się na barwne różańce ze szkłem Murano. Ich wesołe kolory i estetyczna forma z pewnością podbiją dziecięce serca.

różaniec na komunię

Biżuteria inspirowana wiarą jest symboliczna, stanowi ładną pamiątkę, a do tego sprawi dziecku prawdziwą przyjemność. Warto wybrać element biżuterii na komunię, ponieważ drobiazg ten łączy w sobie to, co powinien uosabiać prezent komunijny.