Jaki prezent wręczyć na chrzest dla chłopca?

Najlepsze prezenty na chrzest dla chłopca

Chrzest Święty dziecka to bardzo ważne wydarzenie w każdej katolickiej rodzinie. W tym dniu zostaje przyjęty do wspólnoty chrześcijańskiej nowy członek, który dzięki Chrztowi Świętemu otwiera się na kolejne sakramenty. To wyjątkowe wydarzenie staje się również okazją do wręczenia podarunków dziecku, które w przyszłości okażą się piękną pamiątką. Wiele osób zastanawia się co dać na chrzest maluszkowi w prezencie? Pomimo że upominki dla chłopca i dla dziewczynki nie różnią się szczególnie poza przeważającą kolorystyką błękitu lub różu, to warto podkreślić ten akcent  w tym szczególnym dniu.

Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych propozycji na prezent na chrzest dla chłopca, które staną się wyjątkową pamiątką na lata. Powszechnie przyjęło się, że na chrzciny bliscy wręczają rodzicom dziecka pieniądze, pamiątki w formie książeczek, złote lub srebrne medaliki, krzyżyki oraz łańcuszki.

Od niedawna widoczny stał się trend, aby kupować zabawki oraz przydatne akcesoria dla maluszka. Jednak okazji do wręczenia tego typu podarunków jest mnóstwo od Baby Shower, po urodziny, na świętach Bożego Narodzenia skończywszy. Natomiast Chrzest Święty jest jedynym, niepowtarzalnym dniem w życiu każdego maleństwa. Dlatego warto wręczyć mu katolicki prezent na chrzest, który będzie nawiązywał do tego szczególnego momentu.

Osoby szukające upominku dla chłopca zachęcamy do wybierania ikon z wizerunkiem świętych oraz Anioła Stróża. Bardzo ciekawym rozwiązaniem okaże się ręcznie malowany obrazek na drewnie lub witrażowa ikona ze szkła. Wielu chłopców lubi sceny batalistyczne, dlatego można wybrać obraz z Archaniołem Michałem w zbroi i z mieczem. Tego typu wizerunek z pewnością spodoba się w przyszłości dziecku i doceni ten piękny prezent.

Wśród katolickich prezentów na Chrzest Święty mogą również znaleźć się sztućce z wygrawerowanym imieniem dziecka oraz datą uroczystości, a także książki religijne, ilustrowane Pisma Święte, tuby na akt chrztu, posrebrzane grzechotki, smoczki, ręczniki z haftowaną dedykacją, a także ręcznie rzeźbione figurki  z postaciami aniołów oraz świętych.

Prezent na chrzest dla chłopca od chrzestnej, chrzestnego i dziadków

Wśród dostępnych na rynku wielu gadżetów upominkowych na chrzest, trudno zdecydować się na ten jeden, wyjątkowy i niepowtarzalny. Wybór prezentu na chrzest dla chłopca powinien być przemyślany. Wszyscy goście przybywający na uroczystość Chrztu Świętego, a w szczególności dziadkowie oraz rodzice chrzestni, mierzą się z niemałym wyzwaniem kupna prezentu dla dziecka. Dlatego my podpowiadamy, jakie są najciekawsze i najbardziej unikalne pomysły.

Wśród prezentów na chrzest dla chłopca od chrzestnej, od chrzestnego oraz od dziadków, może znaleźć się biżuteria na rękę w formie różańców, a także chrześcijańskich bransoletek wykonanych z kamieni szlachetnych lub półszlachetnych. Unikalnym upominkiem jest również różaniec na szyję dla chłopca z błękitnych perełek lub srebrny naszyjnik ze stópką z niebieskiej masy perłowej. Warto również wybrać pamiątkowe upominki w formie posrebrzanych lub pozłacanych grzechotek, pojazdów, piłek, bucików ze spersonalizowanych grawerem.

Reasumując, osoby zastanawiające się, jaki prezent wręczyć na chrzest dla chłopca powinny wybierać upominki nawiązujące do tradycji katolickiej, które staną się dla niego trwałą pamiątką włączenia go do wspólnoty. Można również wybierać prezenty typowo „świeckie”, jednak należy do nich dodać akcent sakralny. Przed zakupem podarunków warto również skonsultować z pozostałymi gośćmi, jakie upominki kupują poszczególne osoby.