Pomysły na prezent dla wierzących nauczycieli z okazji Dnia Edukacji

Prezenty z okazji dnia edukacji narodowej

Wybór upominku dla wierzącego nauczyciela to niemałe wyzwanie. Na rynku można znaleźć mnóstwo gadżetów i pamiątkowych ozdób, zarówno tych pozwalających zaznaczyć wyznawane wartości, jak i neutralnych. Zakup oryginalnego prezentu dla nauczyciela będzie uzależniony od tego, czy zostanie wręczony nauczycielowi od określonego przedmiotu, darzonemu szczególnym uznaniem, czy wychowawcy. Ponadto upominki będą różniły się między sobą w zależności od okoliczności, inny podarunek zostanie wręczony z okazji Dnia Edukacji, a inny na zakończenie roku szkolnego.

Oryginalny prezent dla nauczyciela – czyli garść pomysłów na wyjątkowy upominek

Decydując się na zakup podarunku dla nauczyciela, należy zastanowić się nad sumą, jaka zostanie przekazana. Jeśli prezent będzie kupiony przez klasę, na który złożą się wszyscy uczniowie, wówczas można wybrać coś droższego i wyszukanego. Natomiast, gdy chcemy indywidualnie wręczyć upominek, można wybrać podarunek bardziej sentymentalny. Decydując się na zakup prezentu na Dzień Nauczyciela, lepiej zrezygnować z kwiatów, które wiele osób przynosi i postawić na unikalność.  

Jeśli chodzi o podarunki indywidualne z okazji Dnia Edukacji Narodowej, to mogą być między innymi: kubki z fantazyjnymi nadrukami, koszulki, piórniki, notesy, zestawy długopisów, poduszki lub drobne elementy dekoracyjne, takie jak aniołki. W sytuacji, gdy uczniowie całej klasy chcą się złożyć na upominek, wówczas mogą kupić ikonę, rzeźbę z wizerunkiem Matki Bożej, Jezusa Chrystusa lub wybranego świętego.

Osoby zastanawiające się co kupić wychowawcy na dzień nauczyciela, mogą wybrać upominki, takie jak: pudełka pamiątkowe z ulubionymi zestawami herbaty, kawy lub czekoladek, witrażowe aniołki ręcznie malowane na szkle, zestawy artystycznej biżuterii składające się z bransoletki  i naszyjnika z medalikiem przedstawiającym wizerunek świętego. Unikalnym pomysłem okaże się także różaniec wykonany z kamieni szlachetnych.

Prezenty dla nauczycieli na koniec 8 klasy

Koniec roku szkolnego to obok Dnia Edukacji Narodowej również bardzo wyjątkowy dzień dla nauczycieli oraz ich uczniów. W szczególności dla absolwentów ostatnich klas szkoły podstawowej. Dlatego wybór prezentu dla nauczyciela na koniec 8 klasy powinien być przemyślany i przywołujący miłe wspomnienia. Wśród podarunków mogą znaleźć się: książki z zakresu duchowości, albumy o tematyce religijnej, pięknie wydane Pismo Święte ze spersonalizowanymi życzeniami, zestawy srebrnej lub pozłacanej biżuterii z elementami chrześcijańskimi.

Jeśli chodzi o wybór prezentu dla nauczyciela na koniec 3 klasy szkoły podstawowej, również nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Oprócz biżuterii ze wzornictwem nawiązującym do wartości chrześcijańskich można wręczyć foto książkę z pamiątkowymi zdjęciami z wycieczek klasowych opisaną z cytatami z Pisma Świętego, statuetkę z grawerem, rzeźbę anioła ze spersonalizowanym podziękowaniem i życzeniami od uczniów całej klasy. Reasumując, jeśli chodzi o pomysły na oryginalne prezenty dla wierzących nauczycieli, jest w czym wybierać. Ważne, aby podarunek był wręczony od serca i przywoływał pozytywne wspomnienia.