Prezent na chrzest dla dziewczynki

biżuteria na chrzest dla dziecka | Boskabijoux.pl

Dla osób wierzących chrzest pełni funkcję bramy do życia w Duchu Świętym, zapewniającej dostęp do kolejnych sakramentów. To moment, w którym przy dziecku skupia się cała jego rodzina, by towarzyszyć mu w tej ważnej chwili. Uroczyste wydarzenie to doskonała okazja, żeby ofiarować maluszkowi coś wyjątkowego. Taki dar powinien nie tylko wywoływać uśmiech na twarzy pociechy – jest także symbolem dnia przyjęcia do wspólnoty chrześcijańskiej.

Jak wybrać prezent na chrzest dla dziewczynki?

Prezent na chrzest wręcza się raz w życiu, zatem należy go dobrze przemyśleć. Czym się kierować, żeby dokonać właściwego wyboru? Lepszym rozwiązaniem będzie zakup przedmiotu przydatnego dla rodziców (np. tort z pampersów, komplet ubranek), czy jednak czegoś, co ucieszy maleństwo, kiedy nieco podrośnie? Wiele osób decyduje się na podarunek, kierując się kryterium płci dziecka i kupuje np. szatki do chrztu w wersji dla dziewczynek i chłopców. Część bliskich wybiera spersonalizowane akcesoria, w tym zestawy z dowolną dedykacją czy gromnice z naklejką z nadrukowanym imieniem maluszka oraz datą przyjęcia sakramentu.

W sieci wyszukamy liczne propozycje na prezent na chrzest dla dziewczynki. Do często wymienianych przykładów należą śliczne opaski na głowę, sukienki, pozłacane buciki czy dedykowane podarunki w eleganckich białych opakowaniach. W pudełku lub szykownej skrzynce może znajdować się biblia dla dzieci, posrebrzany obrazek z wizerunkiem Anioła Stróża lub modlitwa w ozdobnej ramce.

Czy biżuteria na chrzest to dobry pomysł?

Gdy do chrztu przystępuje dziewczynka, zaproszeni na uroczystość mają duży wybór wariantów podarunku. Wśród kupujących stale rosnącym powodzeniem cieszy się biżuteria dla dziewczynki. Wręczana z okazji dołączenia do wspólnoty Kościoła najczęściej przyjmuje postać złotego łańcuszka z krzyżykiem lub medalikiem, pierścionka lub bransoletki.

biżuteria na chrzest dla dziewczynki

Coraz chętniej kupowane są także kolczyki na chrzest. Jeśli zaprojektowano je specjalnie z myślą o małych uszkach, będą skromne i niewielkie, idealne dla młodziutkiej księżniczki. Gdy natomiast gość zdecyduje się wręczyć „dorosłe” kolczyki, obdarowana z przyjemnością założy je w przyszłości. Większość kobiet kocha biżuterię, więc taki prezent sprawia wiele radości.

Biżuteria dla dziewczynki – co wybrać?

Istnieje wiele wzorów, w jakich występują kolczyki na chrzest. Można znaleźć srebrną lub złotą biżuterię z uroczymi aniołkami, motywami gołąbków, kwiatków i misiów, a także przynoszącą szczęście koniczynką. Z łatwością dobierze się idealny komplet dla małej katoliczki.

Jeżeli jednak nie mamy pewności, czy wybrana przez nas biżuteria na chrzest przypadnie do gustu rodzicom dziewczynki, bezpieczną opcją będzie zakup uniwersalnego modelu. Klasyczne srebrne lub złote kolczyki to sprawdzony pomysł na prezent dla kobiety w każdym wieku i na każdą okazję. Jako podarunek na chrzciny nie mają sobie równych pod względem popularności. Pozytywnie zapiszą się w pamięci rodziców maluszka, a po latach również w sercu obdarowanej dziewczynki.