Oryginalne pomysły na prezenty na 18 urodziny dla osoby wierzącej

Pomysł na prezent na 18 urodziny dla osoby wierzącej

Osiemnaste urodziny to dla nastolatka wyjątkowy moment w życiu, bowiem od tej pory staje się osobą pełnoletnią. Wejście na drogę dorosłości zwykle zostaje uczczone podczas wystawnej uroczystości, na którą przybywają krewni oraz przyjaciele solenizanta. Oprócz życzeń miłym gestem okazuje się wręczenie podarunków od najbliższych.

Jeśli chodzi o prezent na osiemnastkę, to powinien być wyjątkowy, stając się pamiątką przywołującą miłe wspomnienia z tego szczególnego dnia. Osoby szukające upominku na osiemnaste urodziny dla wierzącego nastolatka często zastanawiają się nad tym, co wręczyć i mierzą się z nie lada wyzwaniem. Dlatego my podsuwamy kilka oryginalnych pomysłów na prezent na osiemnastkę dla młodego chrześcijanina. Poniżej garść cennych wskazówek, pozwalających wybrać doskonały upominek.

Religijne prezenty na 18-tke, czyli w poszukiwaniu oryginalnych pomysłów

Szukając podarunku dla wierzącego nastolatka warto zastanowić się nad tym co lubi. Wśród często wybieranych upominków dla katolików króluje biżuteria i wbrew pozorom to niezwykle praktyczny prezent, który jednocześnie jest elegancką ozdobą dopełniającą stylizację. Bransoletka z symbolami religijnymi, takimi jak: ryba, krzyż, kotwica, a także różaniec z paciorkami z kamieni szlachetnych sprawią dużo radości jubilatowi.

Bardzo tradycyjnym, lecz szykownym upominkiem okazuje się łańcuszek z krzykiem lub z medalikiem z wizerunkami Marki Bożej, Jezusa Chrystusa, świętych, a także z aniołkiem lub z gołębicą symbolizującą Ducha Świętego. Tego typu upominek to uniwersalny pomysł na prezent na 18 dla dziewczyny i dla chłopaka.

Wśród podarunków dla wierzącego jubilata mogą znaleźć się również gadżety religijne, takie jak: koszulki, kubki, podkładki pod laptopa, poduszki, piórniki, nerki na drobiazgi, plecaki, zestawy notesów i inne bajeranckie przedmioty. Znajdujące się na nich napisy z cytatami z Pisma Świętego lub z wizerunkami Jezusa Chrystusa, Maryi, Archanioła Michała lub scen biblijnych pozwolą uzewnętrznić solenizantowi wyznawane wartości.

Gadżety religijne to oryginalny  prezent na 18 dla chłopaka i dla dziewczyny, który sprawi dużo radości oraz przyda się w wykonywaniu codziennych obowiązków. Pięknym upominkiem są ikony z wizerunkami świętych, srebrne obrazki ze spersonalizowanym grawerem, a także pamiątki w formie pucharów lub statuetek z cytatami religijnymi. Będą one unikalną dekoracją ustawioną na półce w pokoju nastolatka podkreślającą jednocześnie jego przekonania.

Jeżeli chodzi o religijne prezenty na 18-tke, to jest naprawdę w czym wybierać. Można obdarować solenizanta książkami z szeroko rozumianej duchowości, ilustrowanymi albumami, Pismem Świętym w formie komiksu dla dorosłych, a także wręczyć Bible Journaling, czyli Biblię do kolorowania będącą osobistym dziennikiem duchowym. Osoby szczególnie interesujące się czasami biblijnymi będą w siódmym niebie, gdy otrzymają ilustrowany atlas biblijny, słownik symboli biblijnych lub pięknie wydane Pismo Święte.

Szukając prezentu na 18-tke dla osoby wierzącej, warto zorientować się, jak wygląda jego życie duchowe, czy należy do wspólnoty, na jakie wydarzenia ewangelizacyjne jeździ i co lubi robić w wolnych chwilach. Może idealnym prezentem okażą się nie upominki, a wyjazd na warsztaty pisania ikon lub wycieczka pozwalająca zwiedzić popularne zabytki kultury sakralnej. Zrzutka bliskich na taki podarunek to tylko jedna z propozycji.

Reasumując, osoby zastanawiające się co kupić na 18-tke dla wierzącego nastolatka, zachęcamy do przyjrzenia się bliżej przyszłemu solenizantowi. Warto również zrobić dyskretny research wśród jego najbliżej rodziny i przyjaciół, aby dowiedzieć się, czego potrzebuje lub co najbardziej lubi.