Jaki walentynkowy upominek wręczyć osobie wierzącej?

Walentynki to szczególny dzień, w którym każdy chce obdarować swoją drugą połówkę wyjątkowym prezentem. Wiele osób staje przed pytaniem, jak wybrać oryginalny prezent na walentynki.

Sporym dylematem może okazać się kwestia tego, co kupić osobie wierzącej. Każdy bowiem pragnie, aby podarunek wręczony drugiej połówce sprawił jej radość i przywoływał miłe wspomnienia, a oprócz tego miał szczególną wartość. Wybierając upominek, należy pamiętać, że każdy prezent dany z miłości zostanie doceniony, a osoba go przyjmująca poczuje się ważna.  

Co można dać na walentynki osobie wierzącej?

Osobom zastanawiającym się, jakim prezentem obdarować katolika, przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą okazać się niezwykle pomocne. Stanowią inspirację do stworzenia oryginalnego podarunku prosto od serca. Zwracamy również uwagę, że katolickie walentynki wcale nie muszą być monotematyczne, a wśród propozycji z pewnością znajdzie się coś, co spodoba się każdemu zakochanemu.

Chrześcijańskie gadżety

Poduszka, kubek, fototapeta czy też koszulka z chrześcijańskim cytatem, wizerunkiem anioła lub postaciami świętych sprawdzą się doskonale jako pamiątka podkreślająca wartości drugiej połówki. Niepowtarzalnym pomysłem będzie również gadżet ze wspólnym zdjęciem przywołującym piękne chwile. Można wybrać fotografię ze wspólnych wakacji, imprez lub innych wydarzeń, które wywołają miłe wspomnienia u bliskiej osoby.

Biżuteria chrześcijańska

Szukając podarunku na walentynki dla drugiej połówki, nie sposób pominąć biżuterii. Wierzące kobiety z pewnością docenią barwne bransoletki z koralików, kolczyki i naszyjniki z krzyżykiem lub medalikiem. Niezwykłym podarunkiem może okazać się także różaniec na rękę zapakowany w eleganckie pudełeczko. Chcąc natomiast nabyć praktyczny prezent na walentynki dla niego, warto zwrócić uwagę na bransoletki ze skóry z cytatami z Pisma Świętego, tekstem modlitwy lub z symbolami chrześcijańskimi. Takie wyroby oferuje sklep internetowy Boska Bijoux. Ciekawe rozwiązanie dla panów to również męski różaniec wykonany z kamieni szlachetnych lub półszlachetnych.

Anioł dla osoby z duszą na ramieniu

Osoby pragnące wyrazić troskę i chęć zapewnienia bezpieczeństwa partnerowi, powinny zwrócić uwagę na upominki z motywem anioła. To piękny i oryginalny prezent na walentynki zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dlatego, jeśli ktoś nie ma pewności, jaki podarunek wręczyć 14 lutego drugiej połówce, może wybrać drewnianą, ręcznie malowaną podobiznę stróża lub witrażowego anioła z kolorowego szkła wykonanego w pracowni sakralnych zawieszek.

Wspólne doświadczenia

Nic tak nie pielęgnuje miłości, jak razem spędzony czas. Osoby, które podzielają te same przekonania, zazwyczaj mają wiele wspólnych tematów i zainteresowań. Prezenty na walentynki nie muszą mieć formy materialnych przedmiotów. Pięknym gestem będzie zabranie drugiej połówki na koncert ulubionego zespołu uwielbienia, na rekolekcje charyzmatyczne czy voucher na warsztaty rozwoju osobistego w nurcie chrześcijańskim. Niecodzienny pomysł to również wspólny wyjazd na warsztaty pisania ikon lub rękodzieła artystycznego. Jeśli oboje to lubicie, nie ma żadnych przeszkód.

Prezenty walentynkowe prosto z serca

Wybór oryginalnego prezentu na walentynki dla osoby wierzącej wcale nie musi być przeciętny czy schematyczny. Wręcz przeciwnie – zdarza się, że osoby wierzące wręczają sobie bardzo unikatowe podarunki. Coraz częściej można także spotkać się z niezwykle uroczystym obchodzeniem katolickiego dnia zakochanych organizowanego przy muzyce uwielbienia, w atmosferze pełnej radości i wspólnego wychwalania Pana.