Jaki prezent wybrać na Pierwszą Komunię Świętą?

Pamiątka na komunię -jaki prezent wybrać?

Pierwsza Komunia Święta to szczególny moment w życiu małego katolika. Po wielotygodniowych przygotowaniach przystępuje do sakramentu, który w znaczący sposób pogłębia jego wiarę. To także dzień, w którym bliscy dają dziecku upominki. Co kupić na komunię, aby sprawić radość, a jednocześnie należycie celebrować to wyjątkowe wydarzenie?

Mądre prezenty na komunię – na co się zdecydować?

Przyjęcie Eucharystii po raz pierwszy to wielkie przeżycie zarówno dla dziecka, jak i całej jego rodziny uszczęśliwionej tym, że pociecha została obdarowana Bożą miłością. To również okazja do wręczenia podarunku, który będzie wspaniałą pamiątką z uroczystości, a do tego pomoże w dalszym rozwoju duchowym. Jako prezent na komunię świętą idealnie sprawdzi się Biblia. Wiele księgarni oferuje piękne wydania z kolorowymi ilustracjami i komentarzami. Egzemplarze skierowane do najmłodszych w przystępny, a przy tym bardzo ciekawy sposób wprowadzają małych czytelników w historię chrześcijaństwa.

W ofercie licznych wydawnictw katolickich można znaleźć nie tylko Pismo Święte, ale i przeróżne gry oparte na motywach biblijnych. W atrakcyjnej formie (planszowe, karciane, na PC etc.) przenoszą graczy w świat Biblii, zapewniając świetną zabawę maluchom oraz rodzicom.

Przemyślana pamiątka komunijna od matki chrzestnej

Matka chrzestna odgrywa w życiu dziecka rolę duchowego opiekuna, który wspiera rodziców w wychowywaniu potomka w wierze. Jej obecność przy chrześniaku ma olbrzymie znaczenie, szczególnie w tak przełomowej chwili, jak komunia. Dla chrzestnej ważne jest także to, aby sprezentować małemu członkowi Kościoła coś wyjątkowego. W końcu pamiątka na komunię do końca życia przypomni obdarowanemu dzień, w którym po raz pierwszy przyjął prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.

Doskonały pomysł na prezent to biżuteria religijna, np. łańcuszek z medalikiem, srebrna bransoletka z perełkami Swarovskiego lub skórzana, z modlitwą „Aniele Boży”. Sympatyczny aniołek w postaci kolorowego witraża również zda egzamin – ochroni dziecko oraz zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, stanowiąc zarazem efektowną ozdobę ściany.

Mądre prezenty na komunię

Personalizowany prezent na komunię świętą

Współcześnie dużym powodzeniem cieszą się podarunki niepowtarzalne, z nadrukiem lub grawerunkiem z życzeniami. Najczęściej decydują się na nie chrzestni, ale coraz chętniej zamawia je też starsze rodzeństwo czy rodzice. Taki upominek to niebanalna pamiątka na komunię, gest od serca i wyraz ogromnej miłości do dziecka. Wśród licznych opcji można wymienić srebrny ryngraf z grawerem, Biblię z personalizacją, szklane statuetki lub pozytywki z dedykacją. Oprócz tego grawerunek zamieszcza się na komunijnych medalikach i krzyżykach z łańcuszkami.

Goście nierzadko nie wiedzą, co kupić na komunię – wybrać coś praktycznego typu zegarek z GPS, tablet, czytnik e-booków bądź smartfon, czy skupić się na podkreśleniu religijnej rangi uroczystości. Bez względu na to, na co się zdecydują, liczy się przede wszystkim fakt towarzyszenia dziecku podczas tego wyjątkowego wydarzenia.