Jaki prezent wybrać na Bierzmowanie?

różaniec prezent na Bierzmowanie

Sakrament Bierzmowania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego wierzącego nastolatka. W tym dniu młody człowiek otwiera się na dary Ducha Świętego i pogłębia łaskę wiary otrzymaną w czasie Chrztu. Uczestnicząc w tym szczególnym momencie jako rodzic, świadek, matka chrzestna lub ojciec chrzestny, warto pamiętać o podarowaniu mu upominku, który stanie się miłym wspomnieniem tego wydarzenia.

Ważne, aby prezent na bierzmowanie, miał charakter duchowy i pozwalał na utożsamienie się młodej osoby z wartościami, które wyznaje. Ponadto warto, aby upominek był trwały i służył jako pamiątka przez wiele lat. Takim pięknym akcentem mogą okazać się między innymi: bransoletki chrześcijańskie na rękę, naszyjniki, różańce, albumy, witraże, ikony i figurki z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, Maki Bożej, świętych oraz Anioła stróża, Pismo Święte, zawieszki, a także rozmaite gadżety religijne z symboliką chrześcijańską.

Jeśli chodzi o prezenty na bierzmowanie, popularne są podarunki z wizerunkiem Ducha Świętego pod postacią gołębicy, obłoku, czyli światła i ognia. Gołębica to znak łagodności oraz pojednania z Bogiem, nawiązujący do historii Noego, to także Duch Święty zstępujący na Jezusa po jego wyjściu z wody po chrzcie w rzece Jordan. Obłok to światło, które zstąpiło na Maryję, gdy poczęła Jezusa Chrystusa. Natomiast ogień to ogniste języki, które spoczęły na Apostołów podczas wylania Ducha Świętego w czasie Pięćdziesiątnicy.

Bransoletki chrześcijańskie – modny sposób na podkreślenie wyznawanych wartości

Młodzi ludzie lubią zaznaczać swoją indywidualność poprzez wygląd, a w szczególności akcenty wyrażające określone przekonania. Na nadgarstkach młodzieży można zobaczyć liczne bransoletki, plecionki,  a na szyjach naszyjniki z wisiorkami. Dlatego biżuteria chrześcijańska będzie świetnym pomysłem na podarunek.

Nieprzeciętnym sposobem na podkreślenie wiary i utożsamienie się z wyznawanymi wartościami są naszyjniki różańce,  które można również zabierać na spotkania modlitewne, na rekolekcje, na oazy, na pielgrzymki oraz na rozmaite wyjazdy dla młodzieży. Naszyjnik różaniec wykonany z kamieni szlachetnych  lub ze srebra to również stylowa pamiątka od osoby bliskiej, która po wielu latach przywoła wspomnienia z tego wyjątkowego wydarzenia.

Bransoletki z modlitwą to dyskretna ozdoba dla nastolatków, którzy pragną w ciągu dnia codziennego znaleźć odrobinę wytchnienia i ciszy na kontemplację. To również świetna pomoc w czasie napotykanych trudności. Wówczas młody człowiek może szukać siły i pocieszenia u Boga odmawiając akt strzelisty lub krótką modlitwę.

Szukając prezentu na Bierzmowanie dla nastolatka, można wybrać rozmaite modele bransoletek na rękę. Wśród nich znajdują się stylowe bransoletki ze znakiem ryby, symbolu Ichtis w języku starogreckim oznaczającego rybę i utożsamianego z Jezusem Chrystusem. Ponadto młodzi ludzie noszą na nadgarstkach dziesiątki różańca. Ich kolorowe kuleczki prezentują się niezwykle efektownie, komponując się z nowoczesnym wyglądem nastolatka.

Oprócz bransoletek ze znakiem ryby, na Bierzmowanie można podarować modele z gołębicą, z fragmentem modlitwy do Ducha Świętego, z napisem Ruah oznaczającego tchnienie oraz z innymi chrześcijańskimi symbolami. Reasumując, wybierając prezent na Bierzmowanie, warto podarować młodemu człowiekowi upominek religijny, który pozwoli mu utożsamiać się z wyznawanymi wartościami.