Dzień Matki. Wyjątkowe prezenty dla wyjątkowej kobiety

Propozycje prezentów na Dzień Matki od BoskaBijoux

Każdy dzień może być okazją do obdarowania swojej mamy dowodem miłości — czułym słowem, przytuleniem lub pocałunkiem. Istnieje wiele sposobów pokazania, jak bardzo ją kochamy i szanujemy, wyrażenia wdzięczności za trud, jaki włożyła w nasze wychowanie. Niemniej jest w kalendarzu jedna wyjątkowa data, idealna na wręczenie wyjątkowego prezentu. To Dzień Matki. Jaki podarunek najlepiej sprawdzi się na tę okoliczność? Bukiet kwiatów, voucher do SPA czy może coś bardziej osobistego, jak ulubione perfumy?

Co dać mamie na Dzień Matki?

Przez pierwsze lata życia nie ma dla dziecka ważniejszej osoby niż mama. W jej ramionach niemowlę czuje się najbezpieczniej, pod jej opieką poznaje świat i stawia pierwsze kroki. Tych dwoje łączy nierozerwalna więź, która z czasem jeszcze bardziej się umacnia. Wybierając prezent na Dzień Matki, warto wziąć pod uwagę zakup przedmiotu, który podkreśli tę bliskość, stanie się jej symbolem. Jeden z pomysłów to biżuteria z odpowiednim wisiorkiem, np. naszyjnik z aniołkiem.

Anioł w postaci zawieszki na łańcuszku czy pary kolczyków będzie uosabiać naszą miłość, opiekę i wspaniałą relację pomiędzy matką a dzieckiem. Jako oryginalny prezent na Dzień Mamy sprawdzi się także ozdoba do powieszenia na ścianie — drewniany anioł ręcznie malowany albo anioł witrażowy Pięknej Miłości lub Bożego Błogosławieństwa. Trudno o bardziej wymowny gest potwierdzający, że mama pełni dla nas funkcję opiekuna, nauczyciela oraz obrońcy — Stróża, na którego pomoc i wsparcie zawsze można liczyć, nawet w najtrudniejszych momentach.

Religijny prezent dla mamy

Jeżeli obdarowana to katoliczka, z pewnością ucieszy ją biżuteria religijna. Klasyczny naszyjnik z krzyżykiem przypadnie do gustu każdej osobie lubiącej prostotę i elegancję. Dodatek łatwo dopasuje się do dowolnej stylizacji, jednocześnie dyskretnie wskazując na przynależność do Kościoła Katolickiego. Jeśli natomiast chcemy kupić prezent dla mamy, która uwielbia bardziej okazałe ozdoby, możemy sięgnąć po długie wiszące kolczyki z krzyżykami, aniołkami bądź udekorowane kryształkami.

Wyjątkowy prezent na Dzień Mamy

Kolejna propozycja to bransoletki z różnego rodzaju zawieszkami, np. serduszkami czy kolorowymi kamyczkami. W zależności od preferencji tej, której chcemy wręczyć podarunek, odpowiedni będzie skromny, np. skórzany, model albo wersja migocząca od przykuwających wzrok dodatków. Wierzącej przyjemność sprawi również srebrna bransoletka z Cudownym Medalikiem.

Oryginalny prezent na Dzień Mamy

Dzień Matki to doskonały pretekst, aby sprezentować mamie coś, o czym marzy, a czego raczej by sobie nie kupiła. Może to być seria książek ulubionego autora, warsztaty kreatywnego pisania, kurs florystyki czy rękodzieła artystycznego albo sesja fotograficzna. Wszystko zależy od tego, czym interesuje się obdarowana, jakie ma pasje i co wywoła szeroki uśmiech na jej twarzy.

Myśląc o upominku dla mamy, należy pamiętać, że liczy się przede wszystkim symboliczna, nie materialna wartość podarku. Prezent powinien odzwierciedlać uczucie, jakim darzymy tę bardzo ważną dla nas osobę — kobietę, która sprowadziła nas na świat i poświęciła macierzyństwu wiele lat swojego życia.