Bransoletki pasyjne – przeżywaj Wielki Post z należytą czcią

bransoletki na wielki post

Czas poprzedzający święta Wielkiej Nocy to szczególny okres w życiu każdego katolika. Czterdziestodniowa pokuta, znana jako Wielki Post, rozpoczyna się Środą Popielcową, a ma na celu skłonienie wierzących do wsłuchania się w siebie, osobistej odnowy i nawrócenia. Zanim nadejdzie Wielki Czwartek, wyznaczający początek obchodów najważniejszej pory w roku liturgicznym, Triduum Paschalnego, członkowie Kościoła poświęcają się zadumie. Jak spożytkować te dni właściwie, aby zbliżyć się do Boga oraz poprawić relacje z innymi ludźmi?

Przygotowania na nadejście Pana Jezusa

Wielu wiernych zastanawia się, jak można przeżywać Wielki Post z większym oddaniem. Poza rezygnacją z rozrywek i uczestnictwa w hucznych zabawach duże znaczenie ma poświęcenie czasu praktykom religijnym, w tym udział w nabożeństwach nie tylko tych niedzielnych. Osoby, które pragną wykorzystać czterdzieści dni na pogłębienie wiary, uczęszczają na Gorzkie żale i Drogi krzyżowe. Rozważania o Męce Pańskiej stanowią formę prośby o nawrócenie swoje i świata, pomagają zjednoczyć się duchowo z cierpiącym Jezusem.

W natłoku codziennych obowiązków nierzadko brakuje czasu na modlitwę, jednak to ważne, aby wygospodarować na nią wolną chwilę. Rozmowa z Bogiem liczy się szczególnie w trakcie oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Idąc za radami jezuitów, przed rozpoczęciem modlitwy należy najpierw zajrzeć do swojego serca i zacząć od wyciszenia. Następnie dobrze szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie: o co prosimy oraz w czyjej intencji. To bardzo ważne – modlitwa powinna być autentyczna, odmawiana z wiarą, chęcią i radością, a nie mechanicznie.

Bransoletki pasyjne – pomoc w zbliżeniu się do Chrystusa

Podczas Wielkiego Postu wraz z Jezusem kontemplujemy wiarę. To okazja do naśladowania Go w poszczeniu. Post nie musi przy tym wcale dotyczyć jedzenia – wierny chcący towarzyszyć Chrystusowi może wyrzec się czegoś ważnego dla niego, np. ograniczyć korzystanie z internetu.

Pomocą w trzymaniu się powziętych postanowień służą specjalne bransoletki pasyjne. Ich motyw przywodzi na myśl jeden z najważniejszych chrześcijańskich atrybutów – symbol męczeństwa Pana Jezusa. Noszone każdego dnia, przypominają o poświęceniu i nieskończonej sile Jego miłości.

bransoletka pasyjna w kształcie korony ciercniowej od boskabijoux.pl

Biżuteria dla chrześcijan na okres Wielkiego Postu

Bransoletki chrześcijańskie w kształcie korony cierniowej są nie tylko wsparciem w modlitwie wielkopostnej, ale i oznaką przynależności do Kościoła Katolickiego. Stanowią dobitne potwierdzenie tego, jak dużą wagę właściciel bransoletki przykłada do Wielkiego Postu i z jak wielką niecierpliwością oczekuje powrotu Pana z martwych.

Poza ograniczeniem rozrywek i modlitwą do wielkopostnych praktyk zalicza się jałmużna. Dla jednych to będzie wręczenie ubogiemu datku, dla innych czas, jaki przeznaczają bliskim lub potrzebującym obcym. Wysłuchanie współtowarzysza podróży, telefon do dawno nieodwiedzanego krewnego, pomoc sąsiadce w podeszłym wieku – istnieje wiele możliwości ofiarowania bliźniemu cząstki siebie.