Dlaczego biżuteria religijna to dobry pomysł na prezent na Mikołajki?

naszyjnik na mikołajki

Mikołajki to święto ustanowione na cześć biskupa z Miry, niezwykłej postaci, która poświęciła swoje życie pomocy biednym i potrzebującym. Obecnie miliony ludzi traktują szóstego grudnia jako okazję do obdarowywania się nawzajem sympatycznymi upominkami. Jednocześnie ten dzień jest idealny na wręczanie prezentów związanych z religijnością. W końcu przypada w rocznicę śmierci duchownego słynącego z dobroczynności.

Biżuteria na Mikołajki

Myśląc o kimś, kogo darzymy sympatią bądź miłością, pragniemy go uszczęśliwiać. Dotyczy to zarówno poważnych życiowych decyzji, jak i drobnych rzeczy typu pomoc w codziennych czynnościach czy prezent na Mikołajki. Co powinno się znaleźć w pudełku przewiązanym ozdobną wstążką? Cokolwiek, co sprawi drugiej osobie przyjemność – kolejny tomik wierszy uwielbianej poetki, zaproszenie do kina, wieczór w Spa czy wymarzone perfumy.

Gdy bliski naszemu sercu to praktykujący katolik, wykorzystajmy ten wyjątkowy dzień, żeby podarować mu biżuterię religijną. Kiedy wierzący otrzymuje w prezencie coś, co bezpośrednio łączy się z jego religią, to dla niego znak, że akceptujemy i szanujemy wyznawane przez niego wartości. Liczy się dla nas jako człowiek oraz jako członek chrześcijańskiej społeczności.

Biżuteria religijna – dobra na każdą okazję

Kiedy przymierzamy się do sprezentowania biżuterii religijnej na Mikołajki kobiecie, do wyboru mamy kolczyki, naszyjniki z wisiorkami oraz szeroką gamę bransoletek religijnych. Nie brakuje również klasycznych różańców oraz w formie ozdoby na szyję i nadgarstek. Gdy obdarowana spodziewa się dziecka lub jest świeżo upieczoną mamą, z pewnością ucieszy się z naszyjnika ze słodkim motywem dziecięcej stópki z masy perłowej, serduszkiem i malutkim aniołkiem.  

A co, kiedy prezent na Mikołajki przygotowujemy dla dorosłego mężczyzny? W tej roli doskonale sprawdzi się różaniec bądź bransoletka-różaniec. Religijnym panom preferującym klasykę i elegancję warto podarować skórzaną bransoletkę z krzyżem wysadzanym kamieniami albo z modlitwą „Święty Michale Archaniele”, która doskonale skomponuje się na ręce wraz z noszonym zegarkiem.

biżuteria religijna na mikołajki

Ponadto biżuteria religijna z powodzeniem zda egzamin jako podarek dla dziecka. Dobrym pomysłem będzie zakup na Mikołajki np. skórzanej bransoletki z modlitwą ochronną do Anioła Stróża lub bransoletki ze szkła Murano z uroczą zawieszką z aniołkiem. I chłopiec, i dziewczynka będą zadowoleni z takiego prezentu.

Szósty grudnia to doskonała okazja, by wręczyć ważnym dla nas osobom biżuterię religijną. Nie ma znaczenia, czy to decydujemy się na skromny upominek w postaci pary kolczyków, dyskretnego wisiorka czy medalika, czy kupujemy gustowny komplet złożony z okazałego naszyjnika, dopasowanej kolorystycznie bransoletki i kolczyków. Liczą się dobre oraz szczere intencje. Niczym Święty Mikołaj z Miry spróbujmy wywołać radość na twarzy ukochanego człowieka, ofiarowując mu na Mikołajki prezenty podkreślające przywiązanie do  katolickiej wiary.