Biżuteria jako prezent na narodziny dziecka

biżuteria na narodziny dziecka | Boskabijoux.pl

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila, którą warto odpowiednio celebrować. Zwyczajem są odwiedziny u maluszka oraz jego mamy, a także ofiarowanie im upominków. Przy tak uroczystej okazji warto wyjść poza schemat obdarowywania słodyczami, a w przypadku dziecka zabawkami i ubrankami, z których noworodek szybko wyrośnie. Lepszą opcją okaże się prezent na narodziny dziecka, stanowiący ładną pamiątkę na kolejne lata. Biżuteria sprawdzi się w tej roli idealnie.

Biżuteria jako prezent z okazji narodzin dziecka – co wybrać?

Subtelne ozdoby stają się idealnym upominkiem na każdą okazję, również przy narodzinach dziecka. Asortyment biżuterii jest jednak tak duży i zróżnicowany, że pojawia się problem z wyborem. Co kupić dla dziecka, a co dla jego mamy? Jeśli wiemy, że rodzice maluszka żyją wartościami chrześcijańskimi, biżuteria inspirowana wiarą będzie znakomitą alternatywą. Interesującą propozycją okaże się naszyjnik z rodowanego srebra z serduszkiem i stópką dziecka wypełnioną masą perłową w różowym albo niebieskim kolorze. Na naszyjniku znajduje się także niewielki aniołek symbolizujący ochronę Anioła Stróża. Osoba obdarowująca szczęśliwą mamę może zlecić przy zakupie naszyjnika wykonanie grawerunku na serduszku lub stópce i umieścić na nim imię dziecka bądź datę jego narodzin.

prezent na narodziny dziecka

Bransoletka z okazji narodzin dziecka 

Inną ciekawą propozycją podarunku dla mamy dzidziusia stanowi bransoletka. Podobnie jak w przypadku naszyjnika jest ona ozdobiona uroczymi zawieszkami: stópką z masą perłową oraz aniołkiem. Tutaj można wybierać pomiędzy bransoletką ze serduszkiem lub blaszką. Ta druga okaże się lepszym wyborem, gdy zechcemy wygrawerować dla mamy dziecka jakąś sentencję. Dzięki ozdobnemu pudełku, w które zapakowana jest biżuteria, upominek prezentuje się bardzo elegancko. Zarówno bransoletkę, jak i naszyjnik świeżo upieczona mama może nosić na co dzień, ponieważ są ładne i delikatne. Dzięki regulowanej długości bransoletki można łatwo dopasować do ręki.

Wspaniała pamiątka dla maluszka

Nowo narodzone dziecko nie założy biżuterii, niemniej będzie ona dla maluszka miłą pamiątką, która pewnego dnia przypomni mu, jak wyjątkowy był dzień jego narodzin. Jeśli szukamy gustownego upominku dla noworodka, warto zwrócić uwagę na ozdoby inspirowane wiarą. W przypadku dziewczynki takim drobnym, ale uroczym podarunkiem mogą być srebrne kolczyki z aniołkami. Mała dama założy je dopiero po upływie kilku lat, jednak z pewnością doceni wówczas piękno tej subtelnej, delikatnej ozdoby. Również wśród bransoletek znajdzie się interesujące propozycje podarków dla dziecka. Na uwagę zasługuje chociażby urocza dziecięca bransoletka z aniołkiem i białymi perełkami. Skórzane bransoletki z modlitwą do Anioła Stróża będą z kolei odpowiednie i dla chłopców, i dla dziewczynek.

Biżuteria na narodziny dziecka jest gustownym upominkiem, który sprawi rodzicom dużą przyjemność. Warto wybrać coś tak eleganckiego, a zarazem symbolicznego, co każdego dnia będzie podkreślać bliskość rodziców i dziecka.